A Városi Könyvtár felnőtt- és gyermekrészlegében a hagyományosnak mondható szavalóversenyünket idén április 7-én (középiskola), április 9-én (általános iskola) és április 10-én (óvodások) tartottuk meg. Ezen ismét szép számú diákot hallgatott meg a zsűri minden korosztályban. Az eredmények:
Óvodások
Helyezettek:
1. hely: Juhász Réka (Szentistván)
2. hely: Kriston Milán Gábor (Mezőkövesd, László Károly úti Tagóvoda)
3. hely: Korpás Róbert Rafael (Egerlövő)
Kriston Milán Gábor, Juhász Réka, Korpás Róbert Rafael
1.-2. osztály
Helyezettek:
1. hely: Molnár Viktória (Mezőkövesd, Mező Ferenc Tagiskola)
2. hely: Tóth Barbara (Mezőkövesd, Mező Ferenc Tagiskola)
3. hely: Varga Csenge (Mezőkövesd, Szent István Katolikus Általános Iskola)
Molnár Viktória, Tóth Barbara, Varga Csenge
3.-4. osztály
Helyezettek:
1. hely: Titkó Flóra (Mezőkövesd, Szent István Katolikus Általános Iskola)
2. hely: Bata Tímea Viktória (Mezőkövesd, Mező Ferenc Tagiskola)
3. hely: Szendrei György (Fundamentum Iskola)
Titkó Flóra, Bata Tímea Viktória, Szendrei György
5.-6. osztály
Helyezettek:
1. hely: Szabó Viktor (Mezőkövesd, Szent István Katolikus Általános Iskola)
2. hely: Vályi-Nagy Réka (Mezőnyárád, Szederkényi Anna Tagiskola)
3. hely: Boldizsár Lilla (Mezőkövesd, Szent István Katolikus Általános Iskola)
Vályi-Nagy Réka, Szabó Viktor, Boldizsár Lilla
7.-8. osztály
Helyezettek:
1. hely: Antal Alexa (Mezőkövesd, Szent Imre Tagiskola)
2. hely: Szikszai Laura (Mezőkövesd, Szent Imre Tagiskola)
3. hely Antal Domonkos (Szentistván, István Király Általános Iskola)
Szikszai Laura, Antal Domonkos, Antal Alexa
Középiskola
Helyezettek:
1. helyezett: Demjén Boglárka (Szent László Gimnázium)
2. helyezett: Gonda Milán (Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola)
3. helyezett: Eperjesi Márk (Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola)
A könyvtárosok által megszavazott különdíjat Puporka Ramóna (Szent László Gimnázium) kapta.
Puporka Ramóna, Gonda Milán, Demjén Boglárka, Eperjesi Márk
A szavalóversenyen készült képeket a könyvtárban meg lehet tekinteni!