Költészet Napja 2008

koltnap

A Matyóföldi Alkotók és Művészetpártolók Egyesülete és a Városi Könyvtár rendezésében került sor
a matyóföldi költők Költészet Napja alkalmából rendezett irodalmi estjére

2008. április 10-én (csütörtökön) 16 órakor a Városi Könyvtár felnőttrészlegében
(Mezőkövesd, Madách u. 1.)

Köszöntőt mondott: Csiger Lajos alpolgármester

A matyóföldi költők verseikből olvastak fel, és ismertették ars poétikájukat

Közreműködtek: Bíró József, Pető Margit, Sorki Dala Andor, Laboda Kálmán és Pázmándy László
Drabon József és Kissné Héczei Erzsébet egy-egy versüket mutatják be

A matyóföldi költők műsora előtt megemlékeztünk
Wass Albert születésének 100. és Illyés Gyula halálának 25. évfordulójáról.
A műsorban közreműködtek:
Budai Károly, Gyenes László és Kissné Dudás Mária

Az irodalmi est házigazdája Pintér Mária könyvtárigazgató.
A műsort rendezte és vezette Pap János, a MAME elnöke.




Költészet Napi szavalóverseny és Translands pályázat eredményhirdetése

Költészet Napi szavalóverseny és Translands pályázat eredményhirdetése

2008. április 9-én, szerdán a gyermekkönyvtárban rendeztük meg a Költészet napi szavalóverseny iskolások részére rendezett fordulóját.

Eredmények:

1-2. osztályos korcsoport:
1. helyezett: Nagy Viktória (Mező Ferenc Tagiskola)
2. helyezett: Szilvási Gréta (Szent István Katolikus Általános Iskola)
3. helyezett: Pongrácz Szilvia (Szent István Katolikus Általános Iskola) és
Bredák Zoltán (Mező Ferenc Tagiskola) megosztva

3-4. osztályos korcsoport:
1. helyezett: Sallai Bernadett (Mező FerencTagiskola)
2. helyezett: Molnár Zita (Szent Imre Tagiskola)
3. helyezett: Somogyi Petra (Mező Ferenc Tagiskola) és
Irimiás Bence (Szent István Katolikus Általános Iskola) megosztva

5-6. osztályos korcsoport:
1. helyezett: Tóth Bence (Mező Ferenc Tagiskola)
2. helyezett: Gáspárt Noémi (Mező Ferenc Tagiskola)
3. helyezett: Guba Sára (Fundamentum Iskola)

7-8. osztályos korcsoport:
1. helyezett: Laczkó Pető Magdolna (Szent Imre Tagiskola)
2. helyezett: Udvari Krisztina (Mező Ferenc Tagiskola)
3. helyezett: Mező Bence (Mező Ferenc Tagiskola)

2008. április 9-én került sor a felnőttkönyvtár olvasótermében a Translands pályázat eredményhirdetésére. A pályázat első 3 helyezett csapata (3-3 fő) egy lengyelországi jutalom-kirándulást nyert.

Április 10-én délelőtt az óvodások szavalóversenye volt a gyermekkönyvtárban.

Óvodások eredményei:
1. helyezett: Juhász Mónika Dóra (László Károly úti tagóvoda)
2. helyezett: Pozsomai Krisztofer (Bogácsi óvoda)
3. helyezett: Antal Virág (Dohány úti tagóvoda)