1

Szavalóverseny a Könyvtárban

Az idén is szép számmal jelentkeztek a helyi iskolások a könyvtár által meghirdetett szavalóversenyre. A zsűri nehéz helyzetben volt, hiszen a diákok becsületesen felkészültek a megmérettetésre.

Középiskolás szavalóverseny (2016. április 11.)

Téma: Tóth Árpád (születésének 130. évfordulója kapcsán)

A díjazottak:

1. helyezett Lengyel Lilla (Szent László Gimnázium);
2. helyezett: Kiss Marcell (Szent László Gimnázium);
3. helyezett: Molnár Zita (Szent László Gimnázium).
A könyvtárosok különdíját Ördög Rebeka (Széchenyi István Katolikus Szakképző Iskola) vitte el.

1-2. osztály (2016. április 13.)

Téma: természettel kapcsolatos vers

A díjazottak:

1. hely: Patai Dóra (Szent István Katolikus Iskola, Mezőkövesd)
2. hely: Dobos Pongrác László (Bükkalja Általános Iskola, Bogács)
3. hely: Korpás Róbert (Szent István Katolikus Általános Iskola)

3-4. osztály (2016. április 13.)

Téma: természettel kapcsolatos vers

A díjazottak

1. hely: Juhász Noémi (Forrás Oktatási Központ, Tard)
2. hely: Boldizsár Zsófia (Szent István Katolikus Általános Iskola ,Mezőkövesd)
3. hely: Kardos Zsófia (Szent István Katolikus Általános Iskola, Mezőkövesd)
Zsűri különdíj: Czufor Mihály (Mező Ferenc Tagiskola, Mezőkövesd)

5-6. osztály (2016. április 13.)

Téma: szeretetről szóló vers

A díjazottak

1. hely: Szabó Anna Gréta (Szent Imre Tagiskola, Mezőkövesd)
2. hely: Sebők-Darmos Hanna (Szent Imre Tagiskola, Mezőkövesd)
3. hely: Guba Lilla (Forrás Oktatási Központ, Tard)

7-8. osztály (2016. április 13.)

Téma: szeretetről szóló vers

A díjazottak

1. hely: Katyina Boglárka (István Király Általános Iskola, Szentistván)
2. hely: Vályi-Nagy Réka Dina (Szederkényi Anna Tagiskola, Mezőnyárád)
3. hely: Konkoly László (István Király Általános Iskola, Szentistván)
zsűri különdíja: Holló Márk (István Király Általános Iskola, Szentistván)

Óvodások (2016. április 14.)

Téma: vidám, vicces tavaszi vers

A díjazottak

1. hely: Patai Sára (Egri úti tagóvoda, Mezőkövesd)
2. hely: Molnár Csenge (Dohány úti tagóvoda, Mezőkövesd)
3. hely: Bodonszky Kolos (Óvoda, Tibolddaróc)
zsűri különdíja: Benk Orsolya Dóra (Dohány úti tagóvoda, Mezőkövesd)